Odznak odbornosti

images.jpg

13.11.2009 sa stretli členovia DHZ Turzovka v hasičskej zbrojnici aby  si napísali testy na získanie odznaku odbornosti II.  a III. stupňa. Na všetko dohliadal pán Pavol Kavalek. Testy na získanie II. stupňa písalo 7 členov zboru a na získanie III. stupňa 50 členov.

Snehová kalamita v Turzovke

V dňoch 14., 15., 16. - októbra 2009 naše mesto Turzovka zasiahla snehová kalamita.Operačný z Čadce nášmu dobrovoľnému hasičskému zboru  vyhlásil poplach už večer 14.10.2009 o 18,30 hod k dopravnej nehode na Semeteši. v priekope sa nachádzal nákladný automobil Scania a autobus. Autobus sa nám podarilo z priekopy vytiahnuť, ale na vytiahnutie nákladného aute sme museli povolať dva žeriavy zo Žiliny.
Na druhý deň ráno o 7,00 hodine sme už boli v plnej pohotovosti a začali sme odstraňovať polamané stromy, ktoré ležali na cestách a chodníkoch nášho mesta. Celkovo sme zasahovali 11 krát. Najväčší problém bol z nafukovacou halou. Keďže počas noci a dňa bol niekoľko krát vypnutý el. prúd, tak sa v hale nemohlo kúriť a záložný zdroj nestačil halu dofukovať. Tá sa pod ťarchou ťažkého snehu spľasla. Skúšali sme niekoľko spôsobouv odstrániť sneh zo strechy, ale keď hrozilo k pretrhnutiu haly, tak sme sa rozhodli radšej ju vypustiť.
Počas celého dňa na našom mestskom úrade zasadal krízový štáb, kde sme aj my boli  prizvaný. Primátor nášho mesta nám všetkým poďakoval za obetavú prácu. My chceme tiež poďakovať naším ženám, ktoré nám počas celého dňa pripravovali teplý čaj a jedlo. Po skončení krízového stavu sme si z naších garáži zhodili ťažký sneh.
Na druhý deň sme opäť zasahovali pri odstraňovaní polámaných stromov.

fotky nájdete vo fotogalerii

Spoločný večierok z združobnou organizáciou SDH METYLOVICE

Dňa 4.10.2009 sme sa spoločne  stretli na večierku z našou družobnou organizáciou z SDH Metylovice. Tieto stretnutia majú medzi hasičmi z Turzovky a hasičmi z Metylovic niekoľko ročnú tradíciu. Aj v tomto roku sme sa spoločne výborne zabavili v priestoroch kultúrneho domu v Turzovke. Do tanca nám zahrala hudobná skupina Eso z Turzovky.

Fotky najdete: fotogalerii

Námetové cvičeni na budovu mestského úr

Dňa 11.9.2009 sa uskutočnilo námetové cvičenie, na časť budovy mestského úradu v Turzovke. Toto cvičenie bolo na zamerané na požiar v kancelárskych priestoroch. Nasledne   sa museli evakuovať osoby pracujúce v tejto budove. Celkovo bolo evakuovaných 10 osôb, ktoré boli vyvedené na strechu budovy, odkiaľ boli za pomoci plošiny PP 27 odvezené na zem. Tohto cvičenia, okrem hasičskej stanice Turzovka, sa zúčastnili aj hasiči z dobrovoľného hasičského zboru Turzovka a hasiči z hasičskej stanice Čadca.

Fotky nájdete vo Výjazdová jednotka - zásahy !!!

Námetové cvičenie v Turzovke

CIMG2120.jpg

26.9.2009.bolo v Turzovke námetové cvičenie - lesný požiar. Simulovaná požiar bol nahlásený približne o 9:00hod v mestskej časti Predmier. Na toto cvičenie boli pozvaný hostia z Porabky a bolo to v rámci projektu na získanie novej techniky. Hlavnou úlohou tohoto cvičenia bola súhra jednotlivých hasičských oddielov, postup pri hasení požiaru a rýchle rozdelenie práce aby sa zabránilo rozšíreniu ohňa. Bola aj simulácia zranenej osoby v lese so zlomenou nohou. Úlohou bolo poskytnutie rýchlej zdravotnej pomoci. Cvičenie sa zúčastnil aj primátor mesta Miroslav Rejda. Na obed bolo vyhodnotenie celej akcie. Ako povedali hodnotiaci toto cvičenie splnilo svoj účel. Zúčastnené jednotky a použitá technika:
HaZZ Čadca - štvorkolka Polaris, osemkolka Scottrack;
HaZZ Turzovka - CAS 32 T148 repas THT;
DHZ Turzovka - CAS K25 Liaz, Nissan Navara;
OSP Porabka

Fotky nájdete vo Vyjazdová jednotka - zásahy !!!

..
..