Foto týždňa

Statistika

Status návštevníka

IP

Aktuality

Snehová kalamita v Turzovke

Snehová kalamita v Turzovke

100_6192.jpg

V dňoch 14., 15., 16. - októbra 2009 naše mesto Turzovka zasiahla snehová kalamita.Operačný z Čadce nášmu dobrovoľnému hasičskému zboru  vyhlásil poplach už večer 14.10.2009 o 18,30 hod k dopravnej nehode na Semeteši. v priekope sa nachádzal nákladný automobil Scania a autobus. Autobus sa nám podarilo z priekopy vytiahnuť, ale na vytiahnutie nákladného aute sme museli povolať dva žeriavy zo Žiliny.
Na druhý deň ráno o 7,00 hodine sme už boli v plnej pohotovosti a začali sme odstraňovať polamané stromy, ktoré ležali na cestách a chodníkoch nášho mesta. Celkovo sme zasahovali 11 krát. Najväčší problém bol z nafukovacou halou. Keďže počas noci a dňa bol niekoľko krát vypnutý el. prúd, tak sa v hale nemohlo kúriť a záložný zdroj nestačil halu dofukovať. Tá sa pod ťarchou ťažkého snehu spľasla. Skúšali sme niekoľko spôsobouv odstrániť sneh zo strechy, ale keď hrozilo k pretrhnutiu haly, tak sme sa rozhodli radšej ju vypustiť.
Počas celého dňa na našom mestskom úrade zasadal krízový štáb, kde sme aj my boli  prizvaný. Primátor nášho mesta nám všetkým poďakoval za obetavú prácu. My chceme tiež poďakovať naším ženám, ktoré nám počas celého dňa pripravovali teplý čaj a jedlo. Po skončení krízového stavu sme si z naších garáži zhodili ťažký sneh.
Na druhý deň sme opäť zasahovali pri odstraňovaní polámaných stromov.

fotky nájdete vo fotogalerii

 
Vitajte na stránkach Dobrovoľného hasičského zboru Turzovka