Foto týždňa

Statistika

Status návštevníka

IP

Aktuality

Požehnanie našej novej techniky

Požehnanie našej novej techniky

100_3277.JPG

Dňa 19.5.2012 sa konala v Turzovke veľká slávnosť. Dobrovoľný hasičský zbor Turzovka,  dobrovoľný hasiči z družobnej  organizácie  Metylovice z Českej Republiky a dobrovoľný hasiči z Poľského mestečka Porabka, oslávili sviatok sv. Floriána. Po obede bola pred mestským úradom v Turzovke, vystavená nová technika, ktorú naši hasiči spolu z hasičmi z Metylovic a z Porabky, získali z euro fondov. O 17,30 hodine sa všetci hasiči sa vydali v sprievode od hasičskej zbrojnice cez mesto do kostola, kde sa zúčastnili na svätej omši. Po svätej omši sa opäť hasiči vydali v sprievode pred mestský úrad, kde boli pripravené hasičské auta z Turzovky, z Metylovic a z Porabky na požehnanie, ktoré požehnal hasičský kňaz Pavol Mikoláš zo Žiliny spolu z Turzovským pánom farárom. Pri tejto príležitosti naši hasiči, ako aj hasiči z Metylovic poďakovali predovšetkým Turzovskému pánovi primátorovi Miroslavovi Rejdovi a manažérke euroregiónu Beskydy pani Dagmar Valaškovej, za úspešné zrealizovanie euro projektov. Zároveň boli ocenení medailami a ďakovnými listami z prezídia DPO SR aj niektorí naši priatelia hasiči z Metylovic a z Porabky. Hasiči z Porabky naším hasičom odovzdali vecný dar a pozvanie na požehnanie hasičských aut do Poľského mestečka Porabka, ktoré sa uskutočni 23.6.2012. Po tejto slávnostnej udalosti sa všetci hasiči odobrali do kultúrneho domu na posedenie.

Fotografie  nájdete vo fotogaleri : Akcie DHZ

 

 
Vitajte na stránkach Dobrovoľného hasičského zboru Turzovka