Foto týždňa

Statistika

Status návštevníka

IP

Aktuality

Námetové cvičenie v Turzovke

Námetové cvičenie v Turzovke

CIMG2120.jpg

26.9.2009.bolo v Turzovke námetové cvičenie - lesný požiar. Simulovaná požiar bol nahlásený približne o 9:00hod v mestskej časti Predmier. Na toto cvičenie boli pozvaný hostia z Porabky a bolo to v rámci projektu na získanie novej techniky. Hlavnou úlohou tohoto cvičenia bola súhra jednotlivých hasičských oddielov, postup pri hasení požiaru a rýchle rozdelenie práce aby sa zabránilo rozšíreniu ohňa. Bola aj simulácia zranenej osoby v lese so zlomenou nohou. Úlohou bolo poskytnutie rýchlej zdravotnej pomoci. Cvičenie sa zúčastnil aj primátor mesta Miroslav Rejda. Na obed bolo vyhodnotenie celej akcie. Ako povedali hodnotiaci toto cvičenie splnilo svoj účel. Zúčastnené jednotky a použitá technika:
HaZZ Čadca - štvorkolka Polaris, osemkolka Scottrack;
HaZZ Turzovka - CAS 32 T148 repas THT;
DHZ Turzovka - CAS K25 Liaz, Nissan Navara;
OSP Porabka

Fotky nájdete vo Vyjazdová jednotka - zásahy !!!

 
Vitajte na stránkach Dobrovoľného hasičského zboru Turzovka