Foto týždňa

Statistika

Status návštevníka

IP

Aktuality

Cvičenie Korňa - Staré Hamry

Cvičenie Korňa - Staré Hamry

100_9587.jpg

V dňoch 30.4. a 1.5.2011 sme sa zúčastnili medznárodného cvičenia v Českej republike v Starých Hamroch. Toto cvičenie zorganizovalo DHZ Korňa a SDH Staré Hamry, v rámci Euro Projektu. Cvičenie bolo zamerané na lesný požiar. Prvý deň bolo v Korni uskutočnené školenie o lesných požiaroch, ktoré malo veľmi dobrú úroveň. Na druhý deň  sa všetký zúčastnené jednotky DHZ Korňa z CAS 32 Tatra 148 a Mercedes Sprinter, DZH Turzovka z CAS 25 Karosa a Nissan Navara, DHZ Klokočov z CAS 32 Tatra 148 a Avia 31, DHZ Podvysoká z CAS 16 Praga V3S a DHZ Radôstka z CAS 32 Tatra 138 a Avia 30 spoločne presunuli do Českej Republiky do obce Staré Hamry kde nás pred hasičskou zbrojnicou čakali hasiči z SDH Staré Hamry z CAS 32 Tatra 148 a Lada Niva. Po krátkej inštruktácii sme sa v jednotlivých intervaloch presunuli pri použití vystražných svetiel, do obce Bíla, kde prebehlo samotné cvičenie. Po príchode nám boli pridelené jednotlivé úlohy. Nám bola pridelená úloha vytvoriť vodný zdroj na doplňanie cisterien. Posadke Nissanu, bola pridelená úloha vyhľadávať stratené deti v lese, ktoré sa nám veľmi dobre ukryli.
Po skončení cvičenia bolo uskutočnené vyhodnotenia a všetci zúčastnený hasiči boli pozvaný na obed.

Fotografie z cvičenia nájdete vo fotogaleri : Zásahy DHZ

 
Vitajte na stránkach Dobrovoľného hasičského zboru Turzovka