Kondična jazda z Ivecom Magirus

Dňa 28.1. a 29.1. 2012 sme z naším novým autom Iveco Magirus uskutočnili prvé kondičné jazdy. Za volantom sa vystriedali všetci naši strojníci, ktorý boli na auto preškolený. Počas tejto kondičnej jazdy sme navštívili DHZ Štiavník, kde tiež dostali nové auto Mercedes Benz Unimog z euro projektu. Naši strojníci si vyskúšali okrem jazdy po ceste aj jazdu v teréne, v snehu.

Fotografie z jazdy nájdete vo fotogaleri : Akcie DHZ

Nové auto - Iveco Magirus

IMG_3804.JPG

Dňa 10.1.2012 sme dostali novu autocisternu Iveco Magirus CAS 20. Toto auto sme získali v ďaka euro projektu cezhraničnej spolupráce. Spolu s nami dostali novú autocisternu aj naši priatelia z družobnej organizácie SDH Metrylovice.

Cvičenie Korňa - Staré Hamry

V dňoch 30.4. a 1.5.2011 sme sa zúčastnili medznárodného cvičenia v Českej republike v Starých Hamroch. Toto cvičenie zorganizovalo DHZ Korňa a SDH Staré Hamry, v rámci Euro Projektu. Cvičenie bolo zamerané na lesný požiar. Prvý deň bolo v Korni uskutočnené školenie o lesných požiaroch, ktoré malo veľmi dobrú úroveň. Na druhý deň  sa všetký zúčastnené jednotky DHZ Korňa z CAS 32 Tatra 148 a Mercedes Sprinter, DZH Turzovka z CAS 25 Karosa a Nissan Navara, DHZ Klokočov z CAS 32 Tatra 148 a Avia 31, DHZ Podvysoká z CAS 16 Praga V3S a DHZ Radôstka z CAS 32 Tatra 138 a Avia 30 spoločne presunuli do Českej Republiky do obce Staré Hamry kde nás pred hasičskou zbrojnicou čakali hasiči z SDH Staré Hamry z CAS 32 Tatra 148 a Lada Niva. Po krátkej inštruktácii sme sa v jednotlivých intervaloch presunuli pri použití vystražných svetiel, do obce Bíla, kde prebehlo samotné cvičenie. Po príchode nám boli pridelené jednotlivé úlohy. Nám bola pridelená úloha vytvoriť vodný zdroj na doplňanie cisterien. Posadke Nissanu, bola pridelená úloha vyhľadávať stratené deti v lese, ktoré sa nám veľmi dobre ukryli.
Po skončení cvičenia bolo uskutočnené vyhodnotenia a všetci zúčastnený hasiči boli pozvaný na obed.

Fotografie z cvičenia nájdete vo fotogaleri : Zásahy DHZ

Robenie ľadovej plochy

V dňoch od 27.12 do 30.12 2010 niekoľko naších členov DHZ Turzovka v nočných hodinách sa podujalo urobiť v športovom areali ľadovú plochu pre naších obyvateľov. Vo veľkých mrazoch museli plochu polievať vodou pomocou čerpadla z rieky Kysuca.

:Požiar v Turzovke na Vršku

Dňa 30.12.2010 vznikol v Turzovke na Vršku požiar rodinnéo domu. Horela predsieň domu. V ďaka rýchlemu zásahu hasičov nedošlo k väčším škodam na majetku. Tohto požiaru sa zúčastnili jednotky : ZaHZ Turzovka, DHZ Turzovka a ZaHZ Čadca.

Fotografie najdete vo fotogaleri: Zásahy DHZ

..