Cvičenie z veľkým čerpadlom - Porabka Poľsko

Dňa 14.5.2012 sme sa zúčastnili druhého cvičenia v Poľskom meste Porabka. Tentoraz cvičenie bolo zamerané na ukážku veľko objemového čerpadla, ktoré nám priviezli ukázať profesionálny hasiči z Bielsko Bialei. Toto čerpadlo ma výkon 10400 l/min. S polu z Poľskými hasičmi sme vytvorili sacie vedenie. Pri tejto príležitosti sme im priviezli ukázať naše nové cisternové auto Iveco Magirus, o ktoré sa veľmi zaujímali.

Fotografie z cvičenia nájdete vo fotogaleri : Zásahy DHZ

Cvičenie z motorovými člnmi v Porabke.

Dňa 31.3.2012 sme sa zúčastnili v Poľskom mestečku Porabka ďalšieho cvičenia. To to cvičenie bolo zamerané na jazdenie v motorových člnoch. Jeden čln si vyskúšali hasiči z Porabky. Ktorý ho dostali 2 dni pred cvičením. Žiaľ neprialo nám počasie, celý deň pršalo a neskôr aj snežilo a fúkal silný vietor.

Cvičenie z hasičskou technikou

P9160053.JPG

Dňa 24.3.2012 mala výjazdová jednotka nášho DHZ Turzovka cvičenie z našou hasičskou technikou. Predovšetkým sme sa zamerali na obsluhu nášho nového auta Iveco Magirus. Každý strojník si vyskúšal obsluhu čerpadla, ako aj dopĺňanie cisterny cez hydrant, ako aj cez sacie vedenie. Vyskúšali sme si aj obsluhu plávajúceho čerpadla a ostatný členovia si vyskúšali striekanie vysokým tlakom. Pred hasičskou zbrojnicou sme si vyskúšali obsluhu elektrocentrály, a osvetlenie autocisterny. Tohto cvičenia sa zúčastnilo 14 našich hasičov.

snehová kalamita

V dňoch od 15.2. do 16.2. 2012 postihla naše mesto snehová kalamita. Za 24 hodín napadlo v našom meste 104 cm snehu. 16.2.2012 zasadol na mestskom úrade krízový štáb, kde boli aj pre náš dobrovoľný hasičský zbor uložené úlohy. Náš dobrovoľný hasičský zbor dostal za úlohu zhadzovať sneh z budov v majetku mesta. Zhadzovali sme sneh z nových malých garáži, z hasičskej zbrojnice, z domu smútku, zo starej kotolne, z prístreškov na technickom dvore, z autobusových zastávok po celom meste, dodávali sme úžitkovú vodu pre občanov, pomáhali sme pri uvoľňovaní chodníkom a križovatiek po meste, Tieto práce trvali od 16.2. do 20.2.2012. Každý deň sa týchto prác  zúčastňovalo priemerne 20 našich hasičov. Okrem mužov sa zapojili do záchranných prác aj naše ženy, ktoré sa starali o jedlo a teplé nápoje.O týždeň 19.2.2012 sa tento sneh začal topiť, a opäť sme boli povolaný do záchranných prác. Pomáhali sme na Vyšnom Konci prečistiť odvodňovací kanál pri železnici a zabránili sme ešte väčšiemu zatápaniu rodinných domov. Odčerpali sme vodu zo zatopených dvoroch.

Fotografie zo snehovej kalamity nájdete vo fotogaleri : Zásahy DHZ

otvorenie hasičskej stanice v Turzovke

Dňa 3.2.2012 sa naši  malý hasiči v nových uniformách a prilbách zúčastnili otvorenia novej hasičskej stanice v Turzovke.Budili veľkú pozornosť u prítomných hostí, na čele ministra vnútra SR p.Daniela Lipšica a prezidenta HaZZ SR p. Mikuláškom, ktorý hneď po otvorení hasičskej stanice prišli k naším malým hasičom a odfotili sa sni mi. Tohto otvorenia hasičskej stanice sa zúčastnil aj Ján Rybárik z historickým práporom a a Jozef Malík z časťou svojej zbierky.

Fotografie z otvorenia HS nájdete vo fotogaleri : Akcie DHZ

..